PERŁY W KORONIE - KONCERTY

ÓSMY SEZON PRZED NAMI...W klasztornych murach muzyka rozkwita, czasami przysiądzie na pilastrze lub poruszy anielskie skrzydła, cieszy publiczność, a artystom porusza serca.
W tym roku organizatorzy przygotowali wiele muzycznych niespodzianek. Przed nami kolejna - ósma edycja perłowych koncertów.
Ten sezon 2015/16 będzie bardzo „swojski” – posłuchamy bowiem wykonawców związanych z Ostrzeszowem, klasztorkiem i Siostrami Nazaretankami.
W piękny sposób połączymy dźwięk ze słowem w czasie autorskiego wieczoru znakomitej poetki Siostry Bożeny Flak - nazaretanki. Recytacja przeplatać się będzie z kanonami skomponowanymi przez s. Lidię Hałas. Na scenie zobaczymy rosnący w siłę i talenty klasztorny chór „Angelus”. Będzie naprawdę dostojnie i refleksyjnie.
W innych koncertach także nie zabraknie artystycznych akcentów lokalnych. Jak zwykle w styczniu posłuchamy ostrzeszowskich rodzin muzykujących, a do swojego recitalu już przygotowuje się znakomity duet Halina Kurzawa, ks. Paweł Kubiak. Uroczyste zakończenie sezonu przypadnie w udziale Panu Andrzejowi Mytkowskiemu – zdolnemu organiście mieszkającemu w pobliskich Bobrownikach, który wykona m.in. własne kompozycje i ciekawe improwizacje organowe.
Zapraszamy serdecznie, do zobaczenia jesienią. Życzymy wielu wspaniałych muzycznych przeżyć.